TELEFON 55 235 75 47 / 664 197 627 - ELBLĄG - UL.SZARYCH SZEREGÓW 2C

Piece na pellet

Wybór piecyka na pelet oznacza używanie ekonomicznego, ekologicznego, ale przede wszystkim praktycznego paliwa. 
Pelet jest bardzo ekonomiczny, gdyż zapewnia wysoką wydajność przy dużo niższym w porównaniu do paliwa kopalnego koszcie (kosztuje około 25% mniej od gazu sieciowego oraz  około 50% taniej od gazu z butli).
Piecyki na pelet są idealne również z ekologicznego punktu widzenia, gdyż zostały zaprojektowane dla skutecznego i czystego spalania, z odzyskiem ciepła na poziomie 90% i jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku.
Wg naszych statystyk prowadzonych od 2007 roku, ogrzewanie domów i mieszkań urządzeniami MCZ, RED i Cadel jest bardzo tanie.

Aby ogrzać dom lub mieszkanie, potrzeba:
– 100 m2 – 2 tony peletu, ok. 1800 zł
– 150 m2 – 3 tony peletu, ok. 2700 zł
– 200 m2 – 4 tony peletu, ok. 3600 zł
– 250 m2 – 5 ton peletu, ok. 4500 zł

 

 

Płaszcz wodny to odpowiednio ukształtowany korpus wkładu kominkowego umieszczony nad paleniskiem, czyli nic innego, jak wymiennik ciepła spaliny-woda, w którym gorące spaliny ogrzewają wodę przepływającą przez płaszcz wodny. Ten wymiennik ciepła sprawia, że wkład kominkowy z płaszczem wodnym działa analogicznie jak kocioł opalany drewnem. Czym się od niego różni? Ma estetyczną obudowę i – jako kominek – jest dopuszczony do instalowania go w pomieszczeniu mieszkalnym, a o to przecież chodzi. Woda ogrzana w wymienniku wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, podobnie jak woda podgrzana przez kocioł jest kierowana do instalacji centralnego ogrzewania i za jej pośrednictwem – do grzejników bądź CWU.
 
Wkład z płaszczem wodnym musi koniecznie posiadać palenisko wyłożone materiałem ceramicznym, a w instalacji obowiązkowy jest termostatyczny zawór mieszający.
Bardzo przydatnym elementem instalacji jest elektroniczny sterownik procesu spalania z automatyczną przepustnicą powietrza, który pilnuje aby spalanie było jak najbardziej efektywne i ekonomiczne.
 

KOMINKI I PIECE AKUMULACYJNE  – system ogrzewania opiera się o zastosowanie różnego rodzaju mas akumulujących ciepło.Odzysk ciepła odbywa się zarówno z ogrzanego powietrza jak i z gorących spalin z paleniska.

Cechy :

– umiarkowana ale długotrwała i równomierna moc
– możliwość zastosowania bardzo dużej masy akumulującej
– wolne nagrzewanie układu
– długotrwały efekt cieplny
– ekologiczne spalanie
– wysoka wydajność
– umiarkowany bądź wysoki koszt ( w zależności od ilości zastosowanych materiałów ) zabudowy technicznej

Do budowy kominka akumulacyjnego wybieramy specjalnie skonstruowane wkłady piecowe wyposażone w modułu akumulujące ciepło takie jak kręgi , okładziny zewnętrzne wkładów lub kanały szamotowe.

 

KOMINKI KONWEKCYJNEnajtańszy i najprostszy system ogrzewania kominkowego. Ogrzane powietrze rozprowadzamy w domu systemem kanałów zakończonych kratkami wylotowymi.
Cechy :
– dużo ciepła w dość krótkim czasie
– mała zdolność akumulacji ciepła
– szybkie wychłodzenie po spaleniu porcji drewna
– niska wydajność – duże zużycie opału
– niski koszt urządzenia i obudowy technicznej
Wkłady kominkowe stalowe wyłożone ceramiką żaroodporną.
Występują z szybą prostą, narożną bądź o potrójnym przeszkleniu.
Drzwiczki uchylne lub unoszone.

Piece wolnostojące

Piece wolnostojące polecić można tym, którzy stawiają na wydajność i długotrwałą kumulację ciepła. Stalowe i żeliwne modele wyłożone są zazwyczaj szamotową cegłą – utrzymującą siłę grzewczą przez przynajmniej 8 godzin na jedno, pełne załadowanie paleniska.

Dzięki systemowi regulacji dopływu powietrza (w postaci szybra lub przepustnicy) można manipulować mocą pieca, dostosowując go tym samym do metrażu pomieszczenia czy indywidualnych upodobań domowników.

W przeciwieństwie do kominków konwekcyjnych, nie wymagają przebudowy pomieszczenia – wystarczy podłączyć je do przewodu kominowego.

Są rozwiązaniem, ekologicznym i oszczędnym, bo:

– łatwym i szybkim w montażu,

– wykorzystującym niedrogie, a przede wszystkim odnawialne źródła energii (węgiel drzewny, brykiet)

– umożliwiającymi wtórne spalanie wytwarzanych gazów.

Oprócz argumentów racjonalnych, za wyborem pieca wolnostojącego przemawiają też
te natury estetycznej. Ich nietuzinkowy styl od lat doceniany jest zarówno przez znawców aranżacji i design, jak i domowników na całym świecie.

Klasyczne „kozy” stylistyką wpisują się w sielski, prowincjonalny klimat. Tradycyjnie zdobione, ciężkie emaliowane piece sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale też domkach letniskowych czy biurach. Mogą stanowić ciekawy kontrast dla nowoczesnego, minimalistycznego wyposażenia, jak i dopełniać wnętrza o stonowanym, skandynawskim charakterze. Bardziej oszczędne w formie, stalowe piece z dużymi szybami pasują natomiast do otwartych przestrzeni, jasnych loftów czy pomieszczeń biurowych.

W ofertach czołowych producentów dostępne są urządzenia tak zróżnicowane technologicznie i estetycznie, że spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zainteresowanych montażem pieca wolnostojącego, zapraszamy do zapoznania się z stale wzbogacaną i rozszerzaną ofertą naszego sklepu.

Biokominki wpisują się też w coraz bardziej aktualne postulaty zrównoważonej eksploatacji zasobów naturalnych, nie przysparzając przy tym domownikom dodatkowych obowiązków. Zasilane bezwonnym bioetanolem nie emitują szkodliwych substancji. Podczas procesu spalania wydziela się jedynie para wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla, co przy optymalnej wentylacji jest jednym z bezpieczniejszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej. Moc urządzenia (ok. 3 kW) wystarczy by ogrzać średniej wielkości pomieszczenie, a litr otrzymywanego z biologicznych odpadów paliwa podtrzymuje płomień przez od 4 do 6 godzin. Bez dymu, bez konieczności składowania drewna czy sprzątania popiołu – okazują się esencją wygody i funkcjonalności.

Tego typu paleniskom (wolnostojącym czy wbudowanym w ścianę) odmówić nie można walorów estetycznych. Oferta czołowych producentów jest bardzo szeroka i pozwala na liczne eksperymenty aranżacyjne. Począwszy od monochromatycznych, nowoczesnych, pokrytych lakierowaną proszkowo stalą, poprzez eleganckie kominki szklane, do tych obudowanych dekoracyjnymi konsolami – mogą stać się stylową, nietuzinkową ozdobą pomieszczeń.

Dostępne w naszym sklepie biokominki pozwalają cieszyć się klimatem przebywania w pobliżu żywego ognia bez konieczności przebudowy całego pomieszczenia. Gwarantują oszczędne oraz przyjazne naturze ogrzewanie, a wszystko to bezpiecznie, z elegancją, niebanalną prezencją i klasą.
Wszystkim zainteresowanym zakupem służymy radą i pomocą. Na życzenie podejmiemy się także szybkiej i bezproblemowej instalacji. Współpracujemy z najlepszymi markami (m.in.: kratki.pl, Ebios Fire, Planika), dlatego mamy pewność, że oferowane produkty służyć będą przez długie lata, wprowadzając do Państwa mieszkań ciepłą i unikalną atmosferę.